הפכו את 2020 לשנה של פחות סוכר

עודכן: 29 ביוני 2020

לקצץ בסוכראחד הדברים הטובים ביותר שאתם יכולים לעשות לבריאות שלכם הוא לקצץ במזונות עם תוספת סוכר.

הנה החלטת הבריאות של השנה החדשה שתצטרכו אי פעם: החלטה להפסיק לאכול סוכר.


באמת חושבים שאתם לא אוכלים סוכר?

למרות שאתם עשויים לחשוב שאתם לא אוכלים הרבה סוכר, רוב הסיכויים שאתם אוכלים הרבה יותר ממה שאתם יודעים. סוכר נמצא ב 70 אחוז מהמזון הארוז, בלחמים, מזון בריאות, חטיפים, יוגורטים, רוב מאכלי ארוחת הבוקר ורטבים. הישראלי הממוצע אוכל כ 17 כפיות של תוספת סוכר ביום (לא סופר את הסוכרים המופיעים באופן טבעי במזונות כמו פירות או מוצרי חלב). זה בערך כפול מהגבול המומלץ לגברים (תשע כפיות) ופי שלוש לנשים (שש כפיות). לילדים, הגבול צריך להיות בערך שלוש כפיות של תוספת סוכר ולא יותר משש, תלוי בגיל ובצרכים הקלוריים.


הפחתת הסוכר לא מסובך מידי?


הפחתת סוכר ביום-יום אינו קשור לדיאטה, ולא תצטרכו לספור קלוריות או לחתוך ומן. למעשה, אמורים להפסיק לאכול מאכלים שמכילים סוכר ולהחליף אותם במזונות שטעמיהם טובים עוד יותר. וכן, עדיין תוכלו לאכול קינוח.

בין אם אתם רזים או שמנים, תוכלו להפיק תועלת על ידי הפחתת הסוכר בתזונה. "זה לא קשור להשמנת יתר, זה קשור לבריאות מטבולית," אומר ד"ר רוברט לוסטיג, פרופסור לאנדוקרינולוגיה לילדים באוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו, ואחד הראשונים שהעלה את האזעקה מהסיכונים הבריאותיים של הוספה סוכר. "סוכר מפעיל את תוכניות ההזדקנות בגופך" אומר ד"ר לוסטיג. "ככל שאוכלים יותר סוכר, מתבגרים מהר יותר."


עם זאת, רבים מאיתנו שלא היו חולמים לעשן או להשתכר על בסיס יומי עשויים לערער את בריאותנו ללא ידיעה על ידי אכילת יותר מדי סוכר.32 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול